podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Spis artykułów » »
reklama

Grenada - wiza, ambasady, przepisy

Saint George`s     
grenada
Grenada - podróże na GrenadęGrenada - mapa krajuGrenada - spis artykułów i galeriiGrenada - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeGrenada - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaGrenada - szczepienia, zdrowie, poradyGrenada - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROGrenada - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOGrenada - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego w przypadku pobytu turystycznego do 90 dni. Wymagany okres ważności paszportu wynosi 6 miesięcy. Należy okazać bilet powrotny, ale nie jest wymagane okazanie środków na utrzymanie na czas pobytu. Obowiązuje wypełnienie formularza imigracyjnego przy wjeździe na terytorium Grenady.
Informacje dla kierowców
Nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy. Możliwość uzyskania czasowego miejscowego prawa jazdy. Ruch uliczny lewostronny. Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.
Przepisy celne
Nie ma ograniczeń co do kwoty wwożonych lub wywożonych pieniędzy. Pozostałe przepisy celne nie odbiegają od standardowych. Obowiązuje całkowity zakaz przewozu broni, materiałów wybuchowych i narkotyków. Przed wwozem produktów rolnych należy porozumieć się z właściwą terytorialnie placówką dyplomatyczną Grenady.
Bezpieczeństwo
Nie występuje tu większe zagrożenie przestępczością oprócz kradzieży. Należy zachować ostrożność w poruszaniu się po zmierzchu. Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Konsulat Honorowy RP w Saint George’s
Konsul honorowy, Andrew Bierzynski (jęz. angielski)
Renwick Thompson Building, Carenage, St. George’s, Grenada
tel.: (00-473) 440 21 98, 440 43 86, 440 27 77
fax: (00-473) 440 41 79
e-mail: renthom@caribsurf.com